26 грудня 2001

Як і пророкували опозиціонери, Указ президента щодо забезпечення чесних виборів
має виключно пропагандистське значення.
Насправді вибори в Україні проходитимуть за іншим сценарієм.

Здивована нечуваною демократичністю Указу президента щодо забезпечення чесних виборів громадськість може з полегшенням зітхнути. Як і пророкували опозиціонери цей Указ має виключно пропагандистське значення. Вірити йому можуть лише ідеалісти з Парламентської Асамблеї Ради Європи та особисто Буш-молодший.

Насправді ж вибори в Україні будуть проходити зовсім за іншим сценарієм. Таким, наприклад, який описано в інформаційно-аналітичній довідці Херсонської облдержадміністрації, яка була оприлюднена керівництвом партії “Яблуко” 25 грудня.

Згадана довідка, підписана заступником губернатора В.О.Лебідем, зокрема, чітко формулює завдання керівництву райдержадміністрацій та міськвиконкомів (цитуємо) :

  • Щодо КПУ: проводити роз’яснювальну роботу про відсутність у комуністів реальних механізмів реалізації їх лозунгів;
  • Щодо СПУ: проводити контрзаходи для недопущення їх об’єднання з іншими опозиційними силами;
  • Щодо ПСПУ: спостерігати та контролювати виконання чинного законодавства;
  • Щодо “Батьківщини”: проводити спеціальні заходи для зменшення їх авторитету у населення.

Натомість блок “За єдину Україну” має отримати всіляке сприянння та підтримку місцевого держапарату. Що, власне, й логічно - адже як стверджує довідка керівники місцевих органів-члени пропрезидентських партій “повинні допомогти своїм партіям … сконцентрувати всі ресурси і наявні можливості”.

Звичайно, в звязку з цим місцева влада має “зосередити увагу на співпраці з місцевими ЗМІ, які підтримують позицію президента та уряду України, сприяти у їх розповсюдженні та збільшенні накладу.

Апофеозом “забезпечення чесних виборів” Херсонською держадміністрацією є Доповнення до переліку питань для співбесід з заступниками голів райдержадміністрацій, де чітко вказується доповісти:

  • дані щодо організаційної роботи партій по підготовці до виборів;
  • стан роботи по створенню “За єдину Україну” і, зокрема: можливості створення штабу “ЗаЄдУ” та конкретні кандидатури, укладення угод про підтримку “ЗаЄдУ” місцевими ЗМІ, а також чіткий звіт “скільки, де і коли виступили на підтримку блоку голови райдержадміністрацій, райради, міські голови, їх заступники, інші авторитетні люди району, міста”.

Ну, що ж, все це ми вже проходили. Банда Кучми не гребує нічим, аби втриматися при владі. “Тож нехай собі як знають: божеволіють, конають – нам своє робить…”

Прес-служба СПУ