12 грудня 2001

Із Брюсселя повернулася група народних депутатів,
яка з робочим візитом відвідала штаб-квартиру НАТО

У середу, 12 грудня, із Брюсселя (Бельгія) повернулася група народних депутатів, яка 10-11 грудня з робочим візитом відвідала штаб-квартиру НАТО на запрошення керівництва Альянсу.

Як зазначив по поверненні із Брюсселя лідер фракції Соціалістичної партії України “Лівий центр: соціалісти і селяни” Олександр МОРОЗ, до складу делегації входили представники різних фракцій, яких “об’єднує розуміння потреби зміни системи влади в Україні”.

Він повідомив, що в ході візиту відбулися “взаємокорисні зустрічі” з Генеральним секретарем НАТО лордом РОБЕРТСОНОМ, керівниками управлінь Альянсу, Об’єднаного військового штабу НАТО та координаційного центру партнерства.

Лідер соціалістів пояснив мету запрошення делегації до НАТО як прагнення з боку керівництва НАТО “з перших уст дізнатися про перебіг подій у нашій країні в контексті загальних проблем європейської безпеки, тим паче, що з офіційної делегації українського парламенту, яка нинішнього року відвідувала Брюссель, були вилучені представники опозиції”.

За словами О.МОРОЗА, під час бесід обговорено питання нових загроз, що їх створюють тероризм, міграція злочинності, торгівля наркотиками та зброєю, проти яких поки ще не створені ефективні механізми протидії.

Як зазначив лідер соціалістів, дискусії довкола цих проблем та “низка нових обставин по лініях США – європейські члени Альянсу, НАТО і Європейський Союз, інша якість взаємин з Росією та іншими країнами, що приєдналися до програми “Партнерство заради миру”, нові функції, повязані з участю в миротворчих операціях” “ще раз переконують в актуальності створення єдиної системи безпеки і співробітництва в Європі”. На думку О.МОРОЗА, “джерелом такої системи мали б бути взаємні зобовязання щодо демократичних засад здійснення влади в усіх країнах, гарантії прав людини, застосування не силових методів впливу для нейтралізації загроз”.

За словами лідера соціалістів, в ході зустрічей у Брюсселі, “кожна з яких торкалася суті партнерства України з НАТО”, він наголошував на особливій важливості останнього, оскільки “аргументи” на зразок бомбардування югославської території, жертви і збитки за період цієї трагедії не мають виправдання”.

Під час зустрічей з керівниками НАТО також йшлося про значні резерви, зумовлені спільною Хартією 1997 року щодо використання українських технологій, науково-технічних програм, економічного співробітництва у сфері літакобудування, космічних проектів, торгівлі зброєю тощо.

О.МОРОЗ наголосив, що позицію української делегації “відзначали відвертість в оцінках, турбота про державні інтереси, пояснення небезпеки кримінальної диктатури”.

Прес-служба СПУ