19 грудня 2001

Основний адміністративний ресурс на парламентських виборах 2002 року
буде спрямовано на забезпечення перемоги ставлеників владного режиму
в мажоритарних округах, а також до органів місцевого самоврядування

Лідер Соціалістичної партії України Олександр МОРОЗ переконаний, що основний адміністративний ресурс на парламентських виборах 2002 року буде спрямовано на забезпечення перемоги ставлеників владного режиму в мажоритарних округах, а також до органів місцевого самоврядування. Оскільки значно менше сподівань на перемогу влада покладає на партійні списки, де пропрезидентські партії не зможуть набрати половини голосів.

Про це лідер соціалістів сказав у Хмельницьку під час зборів партактиву СПУ Хмельниччини, які відбулися у вівторок увечері.

За його словами, сьогодні всі 225 мажоритарних округів на парламентських виборах 2002 року вже розписані за конкретними особами адміністрацією Президента України. Так само визначилася влада і щодо підтримки певних осіб до місцевих представницьких органів, сказав О.МОРОЗ.

Він зазначив, що нині за реальними, а не поширюваними ЗМІ рейтингами, СПУ “має хороший відсоток”. Хоча, зазначив він, на сьогодні СПУ є “єдиною реально опозиційною силою”. “Тому нас намагаються знищувати, не пропустити до наступної Верховної Ради”, в тому числі і демонструючи “липові” рейтинги із завищеними показниками впливовості пропрезидентських партій і блоків і заниженими – опозиції, сказав лідер соціалістів.

Говорячи про реальні рейтинги, О.МОРОЗ підкреслив, що має на увазі дані, які кладуть на стіл Президентові та голові його адміністрації, дані відомих соціологічних служб, які з певних причин не оприлюднюються у ЗМІ. За словами О.МОРОЗА, цей відсоток сягає 8-10%, а не 2,5-3,0%, як стверджується деякими соціологами та ЗМІ. Він висловив припущення, що за рахунок перемоги в мажоритарних округах, у парламенті наступного скликання фракція соціалістів може налічувати близько 15%. На думку лідера СПУ, це дозволить “суттєво впливати на ситуацію в парламенті”.

О.МОРОЗ закликав активістів партії на місцях дотримуватися домовленостей, досягнутих СПУ щодо взаємної підтримки чи непоборювання з іншими партіями і вести консультації з приводу підтримки того чи іншого кандидата як до парламенту, так і до місцевих органів влади. При цьому він підкреслив особливе значення перемоги у місцевих виборах, оскільки сьогодні регіонам делегуються значні повноваження з вирішення земельних, комунальних, бюджетних питань.

Перший секретар Політради СПУ, народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ закликав партактив Хмельниччини не переоцінювати можливостей нинішньої влади, назвавши її “колосом на глиняних ногах”, який особливо непевно почувається в умовах реального супротиву. “Чим чіткіше ми працюватимемо, тим менше у них буде намагання використати адмінресурс”, - наголосив він.

За словами Й.ВІНСЬКОГО, Соцпартія “буде переслідуватися доти, поки не візьме владу на місцях”. На його переконання, для цього, зокрема на Хмельниччині, є всі фізичні і технологічні можливості”.

Народний депутат України, голова Соціалістичного конгресу молоді Вадим МІСЮРА закликав членів СПУ. до більш широкого охоплення агітацією молоді, яка становить третину виборців. При цьому він послався на досвід президентської виборчої кампанії 1999 року, коли 19% з голосів, відданих за О.МОРОЗА, належало молоді.

Прес-служба СПУ