27 лютого 2002 року

СПУ ПОДАЛА ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ СКАРГУ З ВИМОГОЮ СКАСУВАТИ РІШЕННЯ ЦВК, ЯКИМ ОБМЕЖУЮТЬСЯ ПРАВА КАНДИДАТІВ НА АГІТАЦІЮ

В середу, 27 лютого, Соціалістична партія України подала до Верховного Суду України скаргу з вимогою скасувати рішення Центральної виборчої комісії, яким обмежуються права кандидатів у народні депутати України по мажоритарних округах на агітацію на радіо та телеканалах.

У скарзі, направленій до ВС України, зокрема, міститься вимога визнати неправомірними дії ЦВК щодо обмеження у формах і способах ведення агітації кандидатів у народні депутати, які зареєстровані в одномандатних виборчих округах, в межах наданих їм 10 хвилин ефірного часу на регіональних радіо та телеканалах.

СПУ вимагає скасувати постанову ЦВК від 22 лютого 2002 року “Про роз‘яснення Центральної виборчої комісії щодо порядку використання кандидатами у народні депутати України, зареєстрованими в одномандатних округах, ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року” - як таку, що прийнята з перевищенням наданих ЦВК повноважень і суперечить Конституції України та закону про вибори народних депутатів України.

Соцпартія України також звернулася до Шевченківського районного суду м.Києва зі скаргою на неправомірні дії Держкомінформу. СПУ вимагає визнати незаконними дії Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовленння щодо прийняття розпорядження про порядок використання кандидатами у народні депутати України ефірного часу, наданого їм для ведення передвиборної агітації.

Соцпартія просить суд скасувати розпорядження голови Держкомінформу від 20 лютого 2002 року до підлеглих телерадіоорганізацій, в якому йдеться про запровадження порядку використання кандидатами у народні депутати ефірного часу для здійснення агітації, та відкликати цей документ. (В телеграмі Держкомінформу вказується на “неприпустимість марнотратного виристання ефірного часу шляхом показу відеороликів під час оприлюднення передвиборних програм укандидатів у народні депутати кількістю не менше 7 та пропонувати інші форми для оприлюднення передвиборних програм (круглі столи тощо)”. Таким чином, наголошує СПУ, телеграмою-розпорядженням передбачається зменшення часу для виступу кожного кандидата. Цим самим, наголошується у скарзі СПУ, допущено порушення ч.6 ст.54 Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

Прес-служба СПУ