4 березня 2002 року

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙСУД ЗАДОВОЛЬНИВ СКАРГУ СПУ НА ДІЇ ДЕРЖКОМІТЕТУ ІНФОРМАЦІНОЇ ПОЛІТИКИ, ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ

Шевченківський районний суд м.Києва у понеділок, 4 березня, задовольнив скаргу Соціалістичної партії України на дії Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення.

Суд визнав незаконними дії Держкомінформу по направленню регіональним радіо та телекомпаніям рекомендацій, якими обмежувалися можливості використання кандидатами у народні депутати України ефірного часу, наданого їм для ведення агітації.

Суд постановив скасувати рекомендації Держкомінформу, викладені в телеграмі від 20 лютого 2002 року на адресу обласних та кримських державних радіо й телекомпаній, стосовно порядку використання кандидатами у народні депутати України ефірного часу, наданого їм для ведення передвиборної агітації. Рішення остаточне й оскарженню не підлягає.

Порівнюючи рішення Шевченківського районного суду м.Києва та Верховного Суду України, який відмовив Соцпартії у задоволення аналогічної скарги на дії Центральної виборчої комісії, що обмежила можливості кандидатів у веденні передвиборної агітації, виникає запитання - чому різні суди виносять різні рішення щодо аналогічних скарг?

Для СПУ ця відповідь проста: Верховний Суд України залежний від президентської вертикалі, а тому використовує всі можливості для обмеження участі Соцпартії у виборах.

Прес-служба СПУ