9 березня 2002 року

ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ЧОТИРИДЕННИЙ ПЕРЕДВИБОРНИЙ ТУР ОЛЕКСАНДРА МОРОЗА
ЦЕНТРАЛЬНОЮ УКРАЇНОЮ

У суботу, 9 березня, лідер СПУ Олександр Мороз завершує чотириденний передвиборний тур центральною Україною. О.Мороз зустрінеться з виборцями м. Токмака і Бердянська (Запорізька обл.).

На зустрічі з виборцями Запоріжжя О.Мороз заявив про плани подати до Верховного суду позов на рішення Центральної виборчої комісії про оголошення попередження СПУ в зв'язку з передвиборним агітаційним матеріалом, який вийшов в ефірі УТ-1. Олександр Мороз відкинув обвинувачення 8 політичних партій і блоків, що містяться в скарзі, поданій ними до ЦВК, в "некоректному виступі" СПУ на УТ-1 в рамках передвиборної агітації за рахунок коштів держбюджету і заявив, що вважає попередження Центрвиборчкому невиправданим. "Обвинувачення торкалися нецензурщини, однак, моїх слів там немає. Верховний суд повинен був би винести попередження президенту, оскільки в агітаційному ролику партії звучить його мова", - іронічно сказав він.

Юрій Луценко, співкоординатор акції "Україна без Кучми", секретар політради СПУ, закликав виборців до зміни влади на нинішніх виборах конституційним шляхом. На зустрічі з виборцями м. Запоріжжя Ю.Луценко наголосив, що рік тому існувала реальна можливість змінити владу і почати "справжні реформи". За словами Ю.Луценко, теперішні вибори "повинні стати продовженням акції "Україна без Кучми". "Сама страшна зброя сьогодні - у ваших руках. Це виборчі бюлетені. Якщо ви проголосуєте за чесну владу, ваше життя обов'язково зміниться до кращого", - відзначив він, звертаючись до виборців. "Ми або перемінимо владу, або віддамо її бандитам", - додав Ю.Луценко. Секретар політради звинуватив керівництво Компартії, Прогресивної соціалістичної партії України та інші політичні сили в тому, що вони, незважаючи на декларовану опозиційність, не підтримали акцію.

У четвер, 7 березня, лідер соціалістів зустрічався з виборцями Кіровоградської області, а також м. Жовті води і Кривий Ріг Дніпропетровської області. У Кіровоградській області у смт. Вільшанка і Добровеличківка в будинках культур, де проходили зустрічі, глави місцевих райдержадміністрацій давали команди відключати світло, і вони частково проходили в темних залах.

У п’ятницю, 8 березня, Олександр Мороз в ході передвиборної поїздки по Дніпропетровській області зустрівся з виборцями Нікополя, Дніпропетровська і Новомоськовська. Жодна із зустрічей з жителями цих міст не обійшлася без опору місцевої влади. Зокрема, в Дніпропетровську О.Морозу відмовили в наданні будь-яких приміщень для зустрічей з виборцями, а коли завдяки зусиллям кандидата в народні депутати Леопольда Табурянського зустріч з мешканцями міста була організована в залі молодіжного центра імені Висоцького, за 2 години до її початку було припинено рух тролейбусного маршруту, яким можна було туди дістатися. Незважаючи на це, зал на 500 місць був переповнений. Наступна зустріч - з виборцями Новомоськовська - відбулася під відкритим небом, оскільки влада відмовилася надати для неї місцевий будинок культури, посилаючись на ремонт, хоч напередодні він працював.

Прес-служба СПУ