21 березня 2002 року

СПУ НАПРАВИЛА ЗАЯВУ ПРО ПОРУШЕННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА
ВИБОРЧИМ БЛОКОМ "ЗА ЄДИНУ УКРАЇНУ"

Соціалістична партія України направила до Центральної виборчої комісії, Мінюсту України, Парламентської Асамблеї Ради Європи, ОБСЄ заяву про порушення виборчих прав громадян України виборчим блоком "За єдину Україну”.

В заяві вказується, що виборчий блок “За ЄДУ” продовжує застосовувати різного роду агітаційні технології, які порушують виборчі права громадян України.

Як приклад – друкування масовим тиражем в Луганській області бланків так званого “Соціального договору”, під яким представники “За ЄДУ” примушують виборців ставити свої підписи.

В тексті цього договору йдеться про те, що кандидати до місцевих рад від блоку у випадку їх обрання зобов‘язуються: включити до програми своєї діяльності вимоги жителів виборчого округу; щомісячно звітуватися перед виборцями; добровільно піти у відставку у випадку невиконання зобов‘язань перед виборцями. А виборець – зі свого боку зобов‘язується віддати свій голос на виборах за кандидатів, що підписали цей “Соціальний договір”. Звертає на себе увагу і те, що сторони цього “Соціального договору” – кандидати до місцевих рад і виборець мають делегувати якійсь громадській організації “Регіон” право контролю за виконанням зобов‘язань депутатів блоку “За єдину Україну” перед виборцями Луганщини.

СПУ наголошує на антиконституційності та протизаконності таких дій “За ЄДИ” і просить:

- Центрвиборчком – оголосити попередження виборчому блоку “За єдину Україну” за вказані порушення виборчого законодавства;

- Міністерство юстиції України перевірити законність реєстрації луганської обласної громадської організації “Регіон” та дотримання нею статутних положень в своїй діяльності і вжити заходів по усуненню порушення нею законів про об‘єднання громадян, про вибори місцевих рад, про статус депутатів місцевих рад.

Прес-служба СПУ