3 квітня 2002 року

Соціалістична партія України, блок “Наша Україна” та блок Юлії Тимошенко звинувачують Центрвиборчком у навмисному зволіканні з наданням повних даних щодо результатів виборів по кожній дільниці, які направлені до ЦВК.

СПУ, “Наша Україна” та БЮТИ заявляють, що ще два дні тому звернулися до ЦВК з вимогою надати повні дані по результатах голосування в усіх виборчих дільницях, але вони досі так і не надані.

Водночас результати паралельного підрахунку голосів, проведеного зазначеними партіями і блоками по окремих дільницях за протоколами, виданими спостерігачам, засвідчують разючу відмінність з даними, що направлені до ЦВК.

Зокрема, у виборчому окрузі №92 (Київська обл.) при підрахунку на дільницях №№ 91, 92, 97, 98, 106, 112, 118, 119, 121 різниця між даними паралельного підрахунку голосів і даними, направленими до Центрвиборчкому, сягнула 1297 голосів. Їх забрали в Соцпартії України на користь пропрезидентського блоку “За єдину Україну!”.

Така зухвалість обурила голову Федерації профспілок України, висуванця блоку “Наша Україна” Олександра СТОЯНА, який під час телефонної розмови з лідером СПУ Олександром МОРОЗОМ навів факти, коли на пачки бюлетенів, відданих за Соцпартію, на дільницях наклеювали бірки на користь “За ЄДУ!”.

Соцпартія разом із “Нашою Україною” та БЮТИ зараз продовжує підрахунок голосів по протоколах, яких на сьогодні зібрано з близько 90% дільниць. Найближчим часом буде доставлено решту протоколів. Сьогодні планується завершити паралельний підрахунок голосів.

Як вже повідомляла прес-служба СПУ, в перший день після виборів, коли стало відомо, що голоси на користь Соцпартії передаються іншим учасників виборів, О.МОРОЗ попередив голову Центрвиборчкому Михайла РЯБЦЯ про його особисту відповідальність за порушення виборчого законодавства під час підрахунку результатів голосування на виборах 31 березня 2002 року та закликав нинішню владу визнати реальні результати виборів і змиритися з волевиявленням народу.

Прес-служба СПУ