20 грудня 2001

Відповідальність за ефективну діяльність влади можлива лише в разі створення справжньої багатопартійної системи в Україні

Лідер Соціалістичної партії України, лідер фракції СПУ “Лівий центр: соціалісти і селяни” Олександр МОРОЗ переконаний, що відповідальність за ефективну діяльність влади можлива лише в разі створення справжньої багатопартійної системи в Україні, коли партії виборюватимуть владу в умовах конкуренції. Він переконаний, що це завдання можна зреалізувати лише за пропорційної системи виборів.

На цьому лідер соціалістів наголосив під час зустрічі з громадськістю Хмельницька під час перебування з робочим візитом на Хмельниччині..

Водночас, на думку О.МОРОЗА, сьогодні ми маємо ситуацію, коли в Україні “єдиною скеровуючою силою є партія влади”, яку б назву вона не мала – “За єдину Україну!” чи ще якусь іншу. Не дивлячись на розмаїття політичних партій, у нас створена “не багатопартійна, а однопартійна система”, а думка про недосконалість партійної системи “нав‘язується владою”, сказав він.

Водночас народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ висловився проти подрібнення політичних партій, яке скеровується з Банкової і яке “зводить до абсурду сили політичних партій”. Він вважає, що навпаки, партії повинні нарощувати свої сили за рахунок об‘єднання. На його думку, сьогодні в Україні має діяти 5-6 великих партій, здатних забезпечити чіткий механізм формування державної влади. Й.ВІНСЬКИЙ сказав, що із майже півтораста партій, зареєстрованих сьогодні в Україні, близько 80% не є політичними, оскільки ставлять за мету не здобуття влади. Фактично, це - громадські організації, які відображають інтереси окремих груп громадян, наприклад селян, військових тощо.

Депутат висловився за оформлення де-факто і де-юре “партії влади”, яка б брала відповідальність за результати своєї діяльності. За цієї умови, сказав він, “буде сформована опозиція, яка виконуватиме свою функцію” – контролю за діями влади. Якщо ці дії будуть неефективними, опозиція зможе, отримавши перемогу на виборах, стати партією влади і запропонувати свої механізми поліпшення стану прав у державі. На думку Й.ВІНСЬКОГО, треба не “винаходити велосипед, а піти шляхом, яким пішли наші європейські сусіди”. Без юридичного оформлення партії влади, без закріплення її відповідальності, вважає Й.ВІНСЬКИЙ, “вибори ні до чого не призведуть” і все залишиться таким, як і було раніше.

Під час перебування на Хмельниччині О.МОРОЗ, Й.ВІНСЬКИЙ та народний депутат Вадим МІСЮРА провели зустрічі з громадськістю облцентру, Ізяславського та Теофіпольського районів.

Прес-служба СПУ