Передвиборна програма Соціалістичної партії України
до виборів у Верховну Раду 2002 року

Сім першочергових зобов’язань соціалістів

1) Владу – під контроль народу!

Змінимо систему влади. Підвищимо роль – парламенту і самостійність уряду. Приймемо закон про імпічмент (порядок відставки) президента.

Запровадимо прямі вибори керівників областей і районів. Приймемо закони про реформу правоохоронних органів. Очистимо владу від казнокрадів, корупції та хабарництва. Злочинців буде покарано!

2) Роботу і зарплату, пенсії і соціальний захист!

Протягом року додатково забезпечимо 1 млн. робочих місць

Створимо Державний банк розвитку для кредитування вітчизняного виробництва. Зовнішні інвестиції спрямуємо на технологічне оновлення виробництва. Запровадимо протекціоністські заходи для захисту власного виробника.

За рахунок відродження і розвитку виробництва, ефективного використання бюджетних коштів, наведення порядку в енергетичному комплексі, припинення розкрадання енергоносіїв та інших ресурсів, запровадження державної монополії на торгівлю алкогольними і тютюновими виробами:

- законодавчо встановимо середню зарплату в розмірі не менше двох прожиткових мінімумів і змусимо уряд виконувати цю норму;

- пенсії та інші соціальні виплати будуть не нижчими прожиткового мінімуму (342 грн.);

- старшому поколінню гарантуємо збереження пільг, безоплатну медичну допомогу, спокій і повагу суспільства.

3) Селу – державну підтримку!

Україна торгуватиме хлібом, а не землею!

Збережемо єдиний фіксований податок на землю. Забезпечимо доступні довгострокові кредити і гарантовані вигідні держзамовлення.

Відродимо сільські школи, клуби, дитячі садки, фельдшерські пункти, дільничні лікарні.

4) Підприємництву – фіксований податок!

Для дрібних і середніх підприємців запровадимо єдиний фіксований податок, який забезпечить розвиток і вигідність їх справи, створення додаткових робочих місць. Припинимо махінації з ПДВ.

Рекет бандитів, побори податківців та інших хабарників “у законі” буде ліквідовано.

5) Комунальні платежі – посильні та обґрунтовані!

Разом ми домоглися мораторію на підвищення комунальних платежів. Наступний крок – зменшення їх на 30% за рахунок використання для потреб населення українського природного газу, втричі дешевшого за імпортний, дешевої електроенергії атомних електростанцій. Обмежимо законом комунальні платежі до 12 відсотків доходу сім'ї.

6) Дітям і молоді – державну турботу!

Ліквідуємо дитячу безпритульність.

За рахунок введення 1,5% податку на імпортні автомобілі, дорожчі 50 тис. грн. та маєтки, ціною від 500 тис. грн., забезпечимо підвищення зарплати педагогам до 350 грн. Державна допомога батькам становитиме не менш як 200 грн. на місяць на дитину щомісяця.

Освіта, у тому числі вища, за рахунок держбюджету буде доступною всім.

Молодь одержить законодавчі гарантії працевлаштування і житлове кредитування.

Забезпечимо професіоналізацію армії, скорочення строкової служби до 12 місяців.

7) Повернути вкрадені заощадження!

На підставі прийнятого в 1996 році за ініціативою соціалістів закону доб'ємося повернення і компенсації заощаджень за рахунок бюджету, незаконно вивезених за кордон капіталів, коштів від приватизації, списання боргів за комунальні та інші послуги.

Державу зміцнимо, суспільство згуртуємо, люди побачать перспективу!

За чесну владу! За краще життя!

Повернутись