"16" січня 2002 року

ЗАЯВА

парламентської фракції фракції Соціалістичної партії України
"Лівий центр - соціалісти і селяни"

"Про ліквідацію наслідків надзвичайної екологічної ситуації
в населених пунктах
Первомайського району Миколаївської області"

Вважаємо за необхідне привернути увагу народних депутатів, громадськості до проблем Первомайського району Миколаївської області.

Громадська екологічна організація “Болеславчик - 2000” у своєму відкритому листі зазначає, що "постачання населення якісною водою є для них судьбоносним. Жителі села Болеславчик жаліються, що один з побудованих водопроводів працює з перебоями, а другий (від Первомайська) працює лише в години приїзду високого начальства. В селі Чаусово-1 ситуація з постачанням води також є катастрофічною. Свердловина з “чаусівською мінеральною” продана і з неї вода населенню не постачається, а інша свердловина подає ядовиту воду, від якої люди хворіють. В селі Мічуріно всі жителі жаліються на якість води у водогоні".

У звіті Рахункової палати України “Про результати перевірки використання коштів резервного фонду Кабінету Міністрів України та субвенції з Державного бюджету України, виділених на виконання заходів з ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації в населених пунктах Первомайського району Миколаївської області” засвідчено, що Управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації з резервного фонду Кабінету Міністрів одержали 2227,3 тис. грн., які використані на першочергові заходи з водопостачання сіл зони надзвичайної екологічної ситуації. А населення вимушене користуватись водою із своїх криниць, де вода недоброякісна.

Фракція Соціалістичної партії звертається до Генеральної прокуратури знайти причини непланового використання бюджетних коштів і винних притягти до відповідальності.

Друга проблема, з якою зіткнулись жителі сіл, що постраждали від надзвичайної екологічної ситуації: оплата за користування водопроводом по 3 грн. на місяць з кожного члена сім’ї, це виходить по 12-15 грн. щомісячно. Для сім’ї, де всі майже 100% безробітні і беззарплатні, - оплата стала великою проблемою, а коли жителі села не сплачують - селу відключають воду. Ті, хто дає вказівку перекрити кран, забувають, що надзвичайна екологічна ситуація відбулась не з вини громадян, а з вини держави.

Фракція СПУ звертає увагу Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів знайти можливість оплати за користування водогоном жителями сіл, що постраждали від наслідків надзвичайної екологічної ситуації з державних фондів.

І третє: за даними управління Державного казначейства у Миколаївській області з передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.2000 р. № 1408 коштів резервного фонду Кабінету Міністрів України у сумі 5000,0 тис. грн. на особливий рахунок Миколаївської облдержадміністрації фактично надійшло 3500,0 тис. гривень. Півтора мільйони загубились по дорозі.

Фракція Соціалістичної партії пропонує Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів, Генеральній Прокуратурі розслідувати причини зникнення 1,5 млн. гривень, знайти ці гроші і повернути їх Миколаївській облдержадміністрації на подальші роботи по ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації в населених пунктах Первомайського району Миколаївської області.

Верховній Раді України при розгляді проекту Закону України “Про загальнодержавну програму розвитку водного господарства” до третього читання врахувати пропозиції по ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації на Миколаївщині.

Голова фракції
О. Мороз