"28" січня 2002 року

ЗАЯВА

парламентської фракції фракції Соціалістичної партії України
"Лівий центр - соціалісти і селяни"

Про ігнорування Закону "Про освіту" урядом України

Фракція Соціалістичної партії України глибоко стурбована тим, що урядом грубо ігноруються конституційні права освітян. Так, постановою Кабінету міністрів України від 10.01.2001 року № 18 "Про підвищення посадових окладів працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" не передбачено підвищення заробітної плати працівникам закладів освіти - шкіл, вузів, профтехучилищ.

При прийнятті бюджету уряд зобов’язався здійснити таке підвищення, а також ввести в дію ст. 57 Закону України "Про освіту" щодо доплат за стаж, виплату лікувальних, преміальних. За минулий рік уряд знехтував права освітян, не додав галузі 4 млн. грн. на підручники, 35 млн. грн. на енергоносії, придбання комп’ютерів для сільських шкіл.

Мало того, станом на 18 січня 2002 року в 12 областях України борг по зарплаті вчителів досяг 63 млн. грн., найбільше за рахунок Чернівецької, Дніпропетровської, Київської, Херсонської, Одеської областей. Поза увагою уряду, парламенту, місцевих бюджетів залишилися позашкільні заклади освіти, існує загроза їх знищення, замерзають учні профтехучилищ, відімкнутих від тепла і води.

Фракція не один раз пропонувала можливі шляхи вирішення проблем освіти, медицини, культури, пенсіонерів, ветеранів, інвалідів. Це зміна політичного, соціально-економічного курсу, введення держмонополії на лікеро-горілчані, тютюнові вироби, наведення ладу в енергетиці, повернення обленерго в державну власність і т. і. Складається, однак, враження, що уряд, президент глухі до пропозицій соціалістів.

Вкотре залишається закликати гаранта дотримання Конституції та законів України, центральний орган виконавчої влади - уряд, місцеві органи влади виконувати свій безпосередній обов’язок - виконувати норми законів щодо освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту громадян України.

Голова фракції
О. Мороз